• W naszym przedszkolu stawiamy na naukę poprzez zabawę, która rozwija i kształtuje dziecko od najmłodszych lat.
      • MIŁA I CIEPŁA ATMOSFERA
      • Naszą kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli, zawsze dbających o serdeczną atmosferę w przedszkolu.
          • OGŁOSZENIE.

• Szanowni Rodzice!

W roku szkolnym 2022/2023 przedszkole funkcjonuje w godz. od 6.15 do 16.15.

Ze względu na bezpieczeństwo oraz organizację pracy dzieci należy przyprowadzać w godz. od 6.15 do 8.00, a odbierać w godz. od 13.00 do 16.15.

W pozostałych godzinach prosimy korzystać z dzwonka lub domofonu.

• Żegnamy Koleżankę.

• W dniu 21.05.2022r. odeszła od nas nasza droga koleżanka, wieloletni nauczyciel przedszkola i pracownik oświaty Pani Dorota Marcinkowska .Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek 26.05.2022r. o godzinie 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Żaganiu.

Serdeczne wyrazy współczucia

• PRZERWA WAKACYJNA

Informujemy, że przerwa wakacyjna w naszej placówce trwać będzie

od 01 do 31 sierpnia 2022 r.
            W miesiącu sierpniu 2022 r. dyżur pełnić będzie Miejskie Przedszkole nr 5
            w Żaganiu przy ul. Nocznickiego 18

W związku z powyższym prosimy rodziców, którzy nie mogą zapewnić opieki dziecku w sierpniu o wypełnienie i złożenie w naszym przedszkolu „Deklaracji pobytu dziecka w czasie wakacji w Miejskim Przedszkolu nr 5 w Żaganiu” w terminie do 31 marca 2022 r. Deklaracje można pobrać u wychowawców grup lub ze strony internetowej przedszkola (Karta Deklaracji)

Jednocześnie informujemy, że nasze przedszkole będzie pełnić dyżur w miesiącu lipcu 2022r.
            Rodzice pracujący, którzy nie mogą zapewnić opieki dziecku w miesiącu lipcu proszeni są  o zadeklarowanie pobytu dziecka w naszej placówce, poprzez wpisanie dziecka na listę do 31 marca 2022r. Listy dostępne będą u wychowawców grup. Dyżur w lipcu odbywać się będzie w budynku przedszkola przy ul. Świerkowej 2.

Planowanie przerw w działalności przedszkola w okresie wakacyjnym związane jest z prowadzonymi w tym okresie pracami remontowo-modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli i personelu przedszkola do urlopu wypoczynkowego.

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2022/2023

Drodzy rodzice

Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego” (dla dzieci, które już uczęszczają do przedszkola) w roku szkolnym 2022/2023 należy pobierać u nauczycieli grup lub w zakładce: Dla rodziców-REKRUTACJA
            Wypełnione deklaracje należy składać u nauczycieli poszczególnych grup w terminie od 21 lutego do 27 lutego 2022 r.

Pobieranie i składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola odbywa się od 01 marca do 25 marca 2022 r.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola (dla rodziców dzieci, którzy pierwszy raz wyrażają chęć zapisu dziecka do przedszkola) można pobierać w budynku B ul. Świerkowa 2 w godz. 7.00 – 15.30 (prosimy dzwonić na domofon  księgowość lub dyrektor) lub w zakładce: Dla rodziców-Rekrutacja REKRUTACJA

Wypełnione wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy złożyć w budynku B przy ul. Świerkowa 2 w godz. 7.00 - 15.30. (prosimy dzwonić na domofon  księgowość lub dyrektor).

• BEZPIECZNI NA FERIE

• 14 stycznia 2021 roku burmistrz Andrzej Katarzyniec wspólnie z radnym Tomaszem Nowakiem oraz przewodniczącym oświaty Mariuszem Krugłym przekazali dzieciom odblaski. Ta mała zawieszka sprawia, że dzieci stają się o zmroku widoczne na drodze. Burmistrz prosił o noszenie odblasków, o przypięcie ich do plecaków szkolnych. Bardzo ważne jest odpowiedzialne i ostrożne zachowanie się na drodze i dbanie o własne bezpieczeństwo.

• BAL NA 100 PAR!

• 12  I 13 STYCZNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁ SIĘ BAL KARNAWAŁOWY. KAŻDA GRUPA W SWOJEJ SALI BAWIŁA SIĘ WYŚMIENICIE!

• WESOŁYCH ŚWIĄT!

• Niech nadchodzące Święta będą dla Wszystkich magicznym i radosnym czasem, pełnym ciepłych, rodzinnych spotkań przy Wigilijnym Stole, spędzonym bez trosk i zmartwień życia codziennego.

Nowy Rok niech spełni wszystkie marzenia i obfituje w sukcesy zawodowe i osobiste.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne MP6

• ŻEGNAMY KOLEGĘ.

• W dniu 09.12.2021r. odszedł od nas długoletni pracownik naszej placówki Bogdan Szajer. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 13.12.2021r. na cmentarzu w Bożnowie.

Serdeczne wyrazy współczucia

• KONKURS PLASTYCZNY

• 29.11.2021r. odbyło się wręczenie nagród dla laureatów RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO z budynku B. Gratulujemy.

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA ŚPIEWANIA HYMNU

• 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka.

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji #SzkołaDoHymnu.

10 listopada 2021r. o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Narodowego.

• Czwartek16.05.2024